in

Жена донира свои јајцеклетки, за да може нејзиниот поранешен свршеник и нејзиниот сопствен татко да имаат дете

50-годишниот Бери и неговиот свршеник Скот Хачисон (25) сакаат да имаат деца. Патем, двојката веќе има ќерка по име Валентина.
Скот предходно бил со ќерката на Бери, Шафрон. Но, неколку месеци одкога почнале да излегуваат, Скот се вљубува во таткото на својата сакана.

Шафран вели: “Ја сакам Валентина и сакам да ги донирам своите јајцeклетки за татко ми и Скот. Знам дека татко ми не ја сака оваа идеја ,затоа што биолошки ова дете ќе биде неговиот дедо, а неговиот свршеник ќе биде негов татко. Јас веќе ги замрзнав своите јајцеклетки, само очекувам да биде прифатено од нивна страна“.

Парот, кој исто така го доби своето прво дете благодарение на сурогат-мајка, беше многу вознемирен кога сурогат-мајката имаше спонтан абортус во првата бременост.

Но, по втор пат, нивните бебиња се родија во добро здравје.

После 32 години брак, Бери се раведе од својата сопруга и се запозна со бившото момче на својата ќерка, а подоцна се вериле.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote