in

WTFWTF

Наводно, жена од Мјанмар несакајќи ги снимила првите моменти од пучот додека правела утрински аеробик! [ВИДЕО]

Во Мјанмар имаше воен удар. Во првите моменти од тој удар, тренер во отворена теретана се снимаше додека правеше аеробик. Се тврди дека таа несвесно ги снимила првите моменти од пучот.

Додека за многумина се вели дека видеото е измислено, таа претходно објави дека снимала неколку пати на истата локација 11 месеци.

Армијата на Мјанмар, велејќи дека ја зазела администрацијата на земјата како одговор на „изборната измама“, објави дека лидерот на земјата Аунг Сан Су Су Чи и претседателот Вин Мајнт исто така биле приведени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote