in

Adobe Flash Player престана да работи, се препорачува деинсталирање!

Додатокот на пребарувачите на флеш плеерот на компанијата Adobe престана да работи од 31 декември.

„Flash Player“ првпат се појави во 1996 година и беше еден од најпопуларните начини за пренос на видеа и играње игри на интернет.

Сепак, тој беше исполнет со бројни безбедносни проблеми и не го издржа успешно преминот кон ерата на паметните телефони.

Adobe веќе нема да обезбедува безбедносни поддршки за Flash и се препорачува корисниците да го деинсталираат овој приклучок од прелистувачот.

Кога првпат се појави „флеш плеерот“, повеќето корисници се поврзаа на интернет преку модем, што беше премногу бавно според денешните стандарди, но овој додаток дозволи репродукција и побрзо преземање на снимките.

Сите анимации и видеа што се наоѓаат во флеш плеерот нема да бидат достапни на интернет од 12 јануари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote