in ,

Зидан: Не е точно дека не го сакам Јовиќ

Во шестото коло од Ла Лига, Реал игра против Кадиз во Мадрид, а една од најважните теми на прес-конференцијата пред тој натпревар беше статусот на Лука Јовиќ.

Zinedine Zidane, Luka Jović

“Знаеме дека трениравме без 12 или 14 играчи, но сите тие се вратија здрави. Тоа е она што го имаме. Сура играме натпревар и тоа е блок од седум натпревари. Кадиз е дисциплиниран тим кој напредуваше и ќе ни биде тешко. Тешко е да се игра со “Сите, дури и оние кои дојдоа од Сегунда затоа што тоа е многу конкурентно натпреварување. Тие ќе се обидат против нас и тоа го знаеме. Сакам да играме добро”, рече Зинедин Зидан.

Новинарите многу го прашуваа за играчи кои не се во Реал. Зидан рече дека не знае ништо за фактот дека Реал сакаше да го донесе Меси во 2013 година, а тој не сакаше многу за Антоан Гризман и Ерлинг Холанд. Сепак, тој зборуваше за неговиот играч Лука Јовиќ, кога беше запрашан „како да се мотивира играч кога тренерот не го сака“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote