in

Зидан полуде по прашањето на новинарите!

Пред натпреварот кој се одигра помеѓу Хуеска и Реал Мадрит, менаџерот на Кралевите за време на прес конференцијата се налути по прашањата на новинарите и даде интересен одговор. Откако беше запрашан за неговиот можен отказ Зидан изјави:

„Не сакам кога ме прашувате за тоа по секој лош натпревар. Не го заслужив тоа од новинарите. Минатата година го освоив првенството и заслужив почит. Доколку сакате да ме отпуштите кажете ми го тоа во лицето. Сакам само малку почит, ништо повеќе“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote