in , ,

Што?Што?

Ѕирнете во куќата која е обложена со лименки! (ВИДЕО)

Невообичаена куќа во Флорида која однадвор изгледа како и секоја друга, а чиј ентериер ќе ве остави без здив, се продава за 86 илјади евра. Имено, она што е посебно кај оваа куќа е што сите ѕидови во неа се наредени со конзерви за пиво.

Само кога ќе влезете низ влезната врата, станува јасно дека овој дом на Флорида може да се пофали со уникатен ентериер откако претходниот сопственик го украсил секој ѕид со конзерви за пиво. Освен бањата, во која нема конзерви, единствените празнини се оставени за пристап до прекинувачи и приклучоци за светло.
Се проценува дека десетици илјади лименки пиво го красат станот, а агентот за недвижнини Кристен Адамс-Кирни вели дека била воодушевена од она што го нашла внатре кога за прв пат влегла во куќата.

Во врска со продажбата на куќата била контактирана од Крис Johnонсон, кој станал одговорен за имотот кога неговиот пријател кој ја поседувал куќата починал. Тој и напишал писмо за да објасни дека домот е на Мајк Амелот, ветеран на американската морнарица, кој се преселил во 1986 година и кој секогаш имал поставено лименки од своето омилено пиво на трпезариската маса.

 

Пиеше исклучиво Будвајзер повеќе од четириесет години. Проектот за украсување на неговиот дом со конзерви започна во 1990 година и заврши 16 години подоцна. Крис нагласи дека неговиот пријател Мајк сторил сè целосно сам.

Прво ме праша дали сум заинтересиран да продадам куќа што има тапети од конзерви за пиво. Додека не дојдов во куќата, не ми беше јасно каде воопшто можам да најдам тапет со конзерви за пиво, а потоа сфатив дека всушност сите theидови се наредени со конзерви. Не е од типот на куќа што обично ја продаваме, но сакавме да го почитуваме наследството на Мајк “, рече Кристен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote