in ,

Што?Што?

Ѕирнете во потсвеста и откријте што ве мачи: Погледнете ја сликата не подолго од 4 секунди, а потоа затворете ги очите

Деталите што ги предизвикавте во вашиот ум можат да откријат многу..

Познатиот психоаналитичар Сигмунд Фројд, многу од своите истражувања ги темелеше на соништата, но со тоа се бавеше и неговиот колега Карл Јунг. Затоа, толкувањето на соништата сè уште се зема како параметар во психијатријата, а она што ни остава најголем впечаток всушност ја открива нашата потсвест.

Овој тест се заснова на значењето на соништата, а изборот на елемент или фигура прикажана на сликата може да открие што ве мачи, без да бидете свесни за тоа, бидејќи тоа сте го потиснале.

Погледнете ја илустрацијата 4 секунди, а потоа затворете ги очите и потсетете се на деталите што најмногу го привлекоа вашето внимание.

Книга

Отворена книга што доминира во илустрацијата открива дека вашиот фокус е насочен кон важните работи и дека сте оптоварени со секојдневниот живот. Ја потиснавте дилемата во кариерата. Може да биде безопасна, но за вас драматична траума од раните денови, па сега им ги припишувате на другите вашите сопствени неуспеси или она што го доживувате на тој начин.

Имајте на ум дека денешните производи произлегоа од нашите одлуки. Незадоволство од потиснатата дилема во кариерата што повремено ја проектирате врз вашите најблиски. Обидете се да се вратите на изворот на вашата фрустрација.

Наскоро ќе имате возбудлива можност; единствениот услов е да не поставите високи критериуми за себе и успехот ќе дојде сам по себе.

Чаша


Вие сте во фаза кога ќе ја преместите состојбата на вашиот ум на друга фреквенција. Иако, како што покажува чашата прикажана на сликата, вие останувате настрана, од таа перспектива сфаќате дека дејствувате моќно.

Имате доминантна десна хемисфера на мозокот, што значи дека можете лесно да се изразите во уметноста и креативната работа. Вие сте волшебник на невербалната комуникација и вашите сетила се изострени до последниот детал.

Свесни сте дека не постои погрешно или правилно размислување, туку два начина на размислување и перцепција. Вие сте либерални и отворени за нови потфати и победи.

Пенкало


Ако сте во фаза на студии или сте студент, може да бидете под притисок на властите и да почувствувате силен отпор кон една од предметите.

Се карактеризирате со традиционални вредности и имате високи морални принципи. Понекогаш оставате мрачен впечаток на околината. Површните врски се неприфатливи за вас, а модерниот начин на живот се чувствува како голем товар. Мислите дека светот оди кон пропаст и тоа ве вознемирува.

Дајте им можност на луѓето да ви се претстават, пред да ви го „прободат“ остриот меч на предрасуди. Само затоа што сте останале верни на вашето добро воспитување, не значи дека не можете понекогаш да се опуштите и да пробате нешто ново.

Летечки балон


Не знаете како да надминете некои пречки во животот, и покрај вашата напорна работа. Иако другите гледаат поддршка во вас и ве третираат како стабилна личност, вие „туркате“ многу проблеми под тепихот, но вешто го криете тоа од остатокот од светот.

Ако некој ја почувствува вашата ранливост, знаете да заземете арогантен став за да се одбраните. Сепак, не сакате да повредите никого; без разлика колку години имате, тоа мало дете сепак живее во вас, желно за игра и loveубов.

Преиспитајте ја вашата врска со вашите родители од раното детство – тоа може да ви помогне да решите некои сомнежи кои ве саботираат подолго време.

Сонце

Вие припаѓате на малиот процент на луѓе кои чекорат низ животот со голем оптимизам, иако сте свесни дека ништо не е идеално на овој свет. Луѓето ве сакаат затоа што лесно ги надминувате сопствените проблеми и им помагате на другите да ги решат своите.

Не заборавате на неисполнетите соништа чиј рок на исполнување одамна помина, но тој јаз го претворате во гориво за возење. Вие сте вистински алхемичар кој има формула за решавање безнадежни ситуации.

Единствена маана ви е што сте непостојана, а тоа е последица на вашиот ентузијазам и неисцрпна iosубопитност, па затоа понекогаш можете да ги занемарите драгите луѓе кога им се најпотребни. Обидете се да најдете фокус и да направите список на приоритети.

Птици

Потрагата по слобода е вашата клучна карактеристика на карактерот. Не сакате да бидете изложени на јавно место, повеќе би сакале да останете незабележани Бидете искрени со самите себе – колку долго прифаќате осаменост и осаменост и дали тоа е она што навистина го сакате или сте се убедиле себеси дека ќе бидете позаштитени надвор дофатот на другите?

Некоја одамна „лажечка“ болка лежи на вашата душа, но вие длабоко го потиснавте непријатниот настан. Сепак, тој ви го „прилагодува животот“ и време е да станете свесни за тоа. Длабоко во себе, би сакале да припаѓате на некого, но од страв од нова повреда, не се осмелувате да стапите во партнерство.

Дожд

Капките дожд кои едвај се гледаат на илустрацијата, ве прават детал. Забележавте дека илузијата на фотографијата се чувствува низ прозорецот на дождот. Вашето чувство за реалност е силно изразено. Тешко е да се справите со пристрасност и работата на Сизиф е да објасни некому дека вистината е секогаш некаде на средина.

Ве полудуваат екстремни ставови и поларизации, па затоа е тешко да најдете соговорници. Тие главно ве дефинираат како резервирана личност, но вие едноставно не сакате бесмислени конфликти. Сепак, постојат луѓе како вас кои секогаш се потпираат на односот, а не на емоциите. Дали се осмелувате барем повремено да го менувате тоа?

Куче

Малку сте се отуѓиле од луѓето поради разочарувањата што сте ги доживеале во минатото. Вие сте лојални и се обидувате да ги заштитите луѓето за кои се грижите.

Имате тенденција да бидете лидер, но за тоа ви требаат луѓе кои ќе ви веруваат. Бидејќи социјализацијата е вашата најслаба алка, треба да поработите на неа. Порано или подоцна, чувството на осаменост може да ве прогонува. Започнете да разговарате со луѓе, пред сè со роднини. Не е тешко да се отвори, всушност, ова ќе дојде како неверојатно олеснување.

Девојка

По природа сте непостојани, но сакате да создадете семејство со целото свое срце. Емотивни сте и лесно е да ве повредите, а површноста е исклучена како опција од секој сегмент од вашиот живот. Вие сте детални, перфекционисти, но ако работите не одат според планот, брзо губите интерес и го менувате фокусот.

Треба да работите на стабилност. Кога ќе го усовршите тој елемент, животот може да биде идеален за вас. Започнете да ги завршувате работите до крај – тоа ќе ви даде „ветер одзади“ и ќе станете свесни за вашите квалитети.

Чадор

Покажувате одлични резултати во тимската работа, но ви недостасува иницијатива. Прибегнувате кон кратенки и секогаш барате поддршка кај другите. Се плашите од сопствените одговорности.

Вие не сте родени да бидете сами; одите од врска во врска и понекогаш се случува да „седите на две столици“. Недостатокот на одлучност е клучот за сите ваши проблеми. Низ животот научивте многу да издржите, но тоа не е решението, бидејќи карпата под притисок пука и.

Охрабрете се со некои ваши сопствени, дури и безначајни потфати. Најлошото што може да ви се случи е неуспехот, но досега не сте си припишале никаков успех на себе си. Градејќи идентитет за потребите на другите, се изгубивте себе си.

Бара

Вие сте мистериозни, имате неконвенционални интереси и ве интересира што не би помислиле другите. Веќе ги совладавте сите тајни на светот и универзумот и вашето знаење е фасцинантно.

Многумина од вас, за кои езерцето остана како впечатлив елемент за илустрација, се занимавате со наука или со некој вид интелектуална работа. И дури и ако не спаѓате во оваа група, вашата интелигенција е неспорна.

Вие знаете како да ги предвидите работите, вашата интуиција е особено изразена. Сепак, она што ви недостасува е способноста да покажете емоции. Може да се однесувате прилично круто и ви треба многу време за да дозволите некој во вашиот свет на интимност.

Патека

Патеката или стаза на сликата укажува на желба за промена. Во моментот не сте во завидна положба и чувствувате голем притисок, но добрата вест е што сфативте што ви треба за да бидете среќни.

Веќе може да ги видите начините на кои можете да ја решите ситуацијата во која се наоѓате. Го доведовте во прашање секој став што го градевте врз несигурни основи, што ве доведе во позиција на подреденост. Вашиот пат кон независност е прилично трасиран, сега е време да зачекорите во нови предизвици.

Античка ламба (канделабрум)

Вие не отстапувате од конзервативните принципи и традиции. Вашите ставови се доста радикални; потребно е да се научи флексибилноста. Исто така, би било корисно за вас да научите да слушате други, без осуда, особено ако тие имаат различни мислења од вашето.

Можеби туѓите аргументи ќе ве убедат да го смените гледиштето. Запомнете, многу зависи од личната перцепција. Откако ќе си дозволите полиберални поими, ќе се ослободите од напнатоста и негативната енергија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote