in

ЕКСПЕРТИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Животот нема да се врати во нормала уште најмалку 2 години!

На глобално ниво, животот нема да се врати во нормала уште најмалку 2-3, според податоците од вакцинираните луѓе на светско ниво, предупредуваат екпертите.

Зборувајќи за Скај Њус, Др. Клер Венхам, асистент професор на Лондонскиот Универзитет за Економија, изјави дека пандемијата нема да заврши се додека значителен процент од светската популација нема да се вакцинира.

Таа процени дека крајот на пандемијата ќе биде некаде во 2023 или пак 2024 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote