in

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ – колку постар толку подобар!

Милан во рамките на 18 коло во Калчо лигата се соочи со Каљари и успеа да го победи со 0-2. Најзаслужен за победата на росонерите беше Златан Ибрахимовиќ кој не знае за граници. Популарниот Ибра постигна 2 погодоци и им го донесе 13тиот триумф на Милан сезонава.

Моментално Милан се наоѓа на првата позиција со 43 бода, а веднаш зад него е неговиот градски ривал Интер со 3 бода помалку. Трката за титулата во Италија одамна не била поинтересна, а најмногу уживаат неутралните навивачи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote