in

ЗНАЦИ КОИ УКАЖУВААТ ДЕКА МАЖИТЕ НЕ СЕ СРЕЌНИ ВО ВРСКАТА!

Обрнете внимание на следниве постапки и однесување на вашиот партнер!

  1. Комуникациски проблеми – првиот и најчест знак дека вашата врска минува низ тешко време се однесува на проблеми во комуникацијата. Наместо да зборувате за проблеми, вашиот партнер претпочита да избегнува разговор со вас. Можеби е нешто привремено, но ако видите дека како одминува времето, ништо не се менува, обидете се да зборувате за тоа што е можно побрзо. Натерајте го да разговара со вас за да смислите решение како двојка.
  2. Иритација – Дали вашиот партнер е цело време лошо расположен? Дали вашиот партнер е лут на вас без причина? Тогаш нешто дефинитивно не е во ред. Размисли за тоа. Нема смисла да продолжите таква несреќна врска.
  3. Едноставни одговори – еве уште еден пример дека нешто не е во ред со вашата врска. Сите ние кои обично споделуваме било какви детали од нашите животи со своите најблиски, особено со партнерот, веднаш сфаќаме дека нешто не е во ред кога долгите разговори стануваат монолози. Сметаме дека воопшто нема одговор или интерес од другата личност. Или, тоа дава кратки одговори. Ако сметате дека вашиот партнер не реагира на пораки, ова може да биде лош знак.
  4. Расправии без причина – иако на почетокот на врската или бракот сè изгледа розово, со текот на времето обично се менува малку и нема ништо лошо во тоа. Тајната за успехот на повеќето врски лежи во наоѓање компромиси и прифаќање на нашите маани и грешки. Како и да е, ако сте несреќни во врска ќе се карате дури и за најмалите работи. Можеби барате некои начини да ја прекинете врската.
  5. Отстапување – дури и на луѓето кои прават најкомпатибилни и најсреќни парови им треба малку простор за да ја одржат својата емоционална рамнотежа. Да се ​​разбереме, секоја жена треба да излегува со пријатели или да посетува козметички салон од време на време, и секој маж треба да биде еднаш во друштво на неговите машки пријатели. Проблемот настанува кога вашиот партнер избегнува да се дружи со вас, време е да започнете да се грижите. Особено ако има ненадејни промени во неговото однесување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote