in

Ваков пингвин не бил забележан никогаш претходно! (ФОТО)

Малкумина ја имале таа среќа да видат пингвин во дивината, а никој не видел жолт пингвин досега. Сепак еден фотограф успеал да ја наслика оваа несекојдневна ситуација и ја објави на социјалните мрежи.

Фотографот Ивес Адамс поминал 2 месеци на фотографска експедиција на Антартикот и Јужниот Атлантик и за време на неговата авантура ги „фатил“ овие слики со својот фотоапарат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote