in

Зошто Paul McCartney нема да ви дозволуви да се сликате со него?

Легендата на Битлси, Paul McCartney оди на часови по јога со Алек Болдвин и креаторот на шоуто „Saturday Night Live“, Лорн Мичелс. Тој исто така признава дека го прифатил правилото на Болдвин да одбие да се фотографира со обожавателите.

Покрај тоа, во едно интервју за подкастот „Смартлс“, McCartney го раскажа настанот кога ја прифати практиката на Болдвин да не прифаќа да се слика со обожавателите.

„Седевме надвор по јога и имавме што да јадеме, кога некој му пријде на Алек и го праша: Може ли да ја направам твојата фотографија со Сер Пол? Алек го поправа со својот изглед и лежерно вели: „Извини, не фотографирам.“ Веднаш ми падна на ум дека и јас треба да се однесувам така “, објаснува Мекартни, истакнувајќи дека денес сите имаат камери и постојано ги прогонува тие фотографираат заедно.

78-годишниот музичар изјавува дека не сака да го фотографираат. Тој повеќе би сакал да седи и да разговара со своите фанови отколку да се чувствува како „мајмун“.

„Во моментот кога ќе прегрнам еден обожавател и тој ќе ме прегрне, се чувствувам како мајмун во Сен Тропе -’ Ајде сликај се со мајмун! ’- и тоа воопшто не ми се допаѓа, тоа ме отфрла“, решен е McCartney.

Пандемијата на коронавирусите има своја добра страна за него, признава тој, бидејќи сега тој може да се движи по улицата со маска на лицето, релативно незабележан.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote