in

Црвена Звезда храбро одигра против Милан, но сепак нема да продолжи понатаму!

Избраниците на Дејан Станковиќ одиграа одличен натпревар против Милан на Сан Сиро. И покрај тоа што Звезда не беше поразена на двата натпревари, таа мора да го напушти натпреварувањето поради двата гола примени на домашен терен.

Росонерите поведоа со голот на Кеси во раната фаза на натпреварот, но одговорот на Звезда стигна преку Бен. Во второто полувреме беше исклучен Марко Гобелиќ, но и покрај тоа екипата од Белград не се откажуваше и притискаше. Но за жал не успеа да го постигне посакуваниот втор погодок и испадна од ЛЕ.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote