in ,

10 ЛУДИ ФАКТИ кои не сте ги знаеле!

1.Глумецот и музичарот Jack Black е син на научник за ракети.

2.Популарниот производител на гитари Fender, не знаел да свири на гитара.

3.Гледањето на хорор филмови може да ви помогне за намалување на вашата тежина.

4.Во Мичиген постои закон кој забранува лов на еднорози.

5.Првата работа што била продадена на интернет е марихуана.

6.Најголемата пура во светот е голема колку фудбалско игралиште.

7.Печурките можат да помогнат во откажувањето од цигарите.

8.Мистер Бин е магистар по електротехника.

9.R2-D2 требало да збори англиски според првите планови на George Lucas.

10.Патувањето низ времето е забрането во Кина.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote