in ,

СлаткоСлатко

Адријана Лима во необичен фустан ја маѓепса Венеција

Сето внимание на љубителите на филмската уметност моментално е насочено во Венеција поради тоа што таму се одржува 80-от Меѓународен филмски фестивал.

Фестивалот ќе трае до 9 септември, а обожавателите на филмовите ќе можат да уживаат во прекрасните премиери.

Синоќа се одржа премиерата на филмот „Маестро“, а целосно очекуванo, вниманието било насочено и на црвениот тепих.

Покрај фустанот, Адријана носела црвен накит во вид на впечатлив ѓердан и обетки со исти детали, но и огромен црвен прстен.

Косата ѝ била едноставно стилизирана, а шминката нежна каде се истакнале нејзините прекрасни сини очи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote