in ,

Што?Што?

Џеф Безос веќе не е најбогат на светот

Џеф Безос ја загуби титулата најбогат човек на светот оти неговата вредност за само еден падна 13,9 милијарди долари кога акциите на Амазон паднаа 7 отсто минатата недела.

Поради тоа, Французинот Бернар Арно го презеде првото место на листата најбогати луѓе на светот. Арно го раководи конгломератот за луксузни стоки меѓу кои Луи Витон, Сефора, Тифани…

Арно го зголеми збоето богатство за речиси 100 милијарди долари за време на првата година од пандемијата. Во понеделникот, нето вредноста на Арно изнесуваше 195,8 милијарди долари, а на Безос 192,6 милијарди.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote