in

Што?Што?

Жена која се преправала дека е бремена во Бразил шверцувала дрога во големи количини на МНОГУ ИНТЕРЕСЕН НАЧИН!

Се испостави дека една жена која се преправала дека е бремена во Бразил шверцувала дрога во кората од лубеница што ја ставила на стомак. Се дознало дека жената која ставила 2 килограми дрога во кората од лубеница на стомакот шверцувала килограми дрога со овој метод. Додека полицијата ја ценеше „креативноста“ на жената, беше нагласено дека оваа ситуација нема да биде ефективна во казнувањето.

Имаше инцидент во Бразил што не натера да кажеме „на ѓаволот нема да го текне“. Во градот Сао Паоло откриено е дека жена шверцувала дрога, која се маскирала како бремена жена, шверцувала дрога во кората од лубеница што ја носела во стомакот.

Од лубеницата излегле 2 килограми

Шверцерот на дрога привлече внимание додека се качуваше во автобус за Рио, вториот по големина град во земјата. Кога патниците се посомневале во жената, таа ја пријавила ситуацијата во полиција. 4 пакувања дрога од типот на кокаин тешки 2 килограми се појавиле од кората на лубеницата на жената шверцерка на дрога фатена во акцијата организирана од полицијата.

На секоја пратка добивала по 100 долари!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote