in

ТаженТажен

Силен земјотрес ја погоди Јапонија, ги вознемири и Олимпијците

Југоисточна Јапонија го стресе земјотрес вчеравечер во 22:33 часот по наше време.

Јачината на земјотресот е 6,0 степени, објави Јапонската метеоролошка агенција.

Епицентарот на земјотресот бил на околу 40 километри од брегот на префектурата Ибараки.

Според извештаите на медиумите, земјотресот бил почувствуван и во Олимпиското село и ги исплашил спортистите и новинарите, но според првите информации, не е забележана поголема штета.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote