in

Што?Што? СлаткоСлатко

Напиток против киселини во желудникот

Излупете компир, изрендајте и исцедете го сокот во една чаша свеж сок од компир.

На ист начин исцедете сок од една јаболка. Измешајте ги овие два сока и пијте двапати на ден, еден час пред оброците.

Повторете го овој процес се додека киселината не исчезне целосно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote