in

Што?Што?

Човек скокна врз алигатор кој се појави пред училиште (ВИДЕО)

Мајк Драгиќ (33) се бореше со триметарски алигатор пред основно училиште во Џексонвил, Флорида.

На видеото кое кружи на социјалните мрежи, може да се види како Драгиќ фаќа голем алигатор за опашката во обид да го одвлече подалеку од децата и минувачите. Врескање се слуша и при секое грчење на рептилот кој се обидува да се ослободи. Драгиќ на крајот се вооружил со палка за фаќање зашто мораше да ја стави околу вратот на алигаторот.

– Животното постојано се вртеше наоколу обидувајќи се да се ослободи. Толпата врескаше додека ја гледаше борбата меѓу човекот и ѕверот. Се чувствував како Бетмен – изјави Драгиќ за локалните медиуми.

На видеото се гледа и ММА борецот и неколку пожарникари од Џексонвил како седат на рептилот, спречувајќи го да избега.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote