in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ЈУНИ: Посебно еден знак треба да се чува од прељуба! Вие сте на опасен терен! Близнаците подготвени да го дадат својот максимум, Рибите уморни од промени, Лавот сака статичност

Овен

Работа: Позитивна енергија и работна етика нема да изостанат оваа сабота кај повеќето Овни. Внимавајте на можните зголемувања на трошоците.

Љубов: Изненадете ја саканата личност со подарок, излезете некаде, посветете што повеќе заеднички моменти.

Здравје: Можна чувствителност на грлото, избегнувајте газирани пијалоци.

Бик

Работа: Биковите треба да се посветат на релаксација и релаксација овој прв ден од викендот. Ве молиме самите себе.

Љубов: Би било добро да не ја исклучите целосно љубовната сфера од вашата глава, многу е можно таму да ве очекува пријатно изненадување.

Здравје: Не претерувајте со консумирање на омилената храна и пијалоци.

Близнаци

Работа: Доколку повеќето од денешните обврски веќе сте ги испланирале, обидете се да ги реализирате, но можно е да смислите нешто итно од претходно кое можеби сте го заборавиле.

Љубов: Во никој случај не е добар ден за цртање приказни од минатото, посветете ги на некои повесели теми.

Здравје: Промени во расположението.

Рак

Работа: Поволен ден за Раковите е да се справат со сите поставени обврски без поголем товар. Искористете го денот за дружење со драги пријатели, ќе уживате во позитивната атмосфера.

Љубов: Ве очекува одличен ден и на љубовен план. Посветете се на релаксација и уживање во заедничките моменти со саканата личност.

Здравје: Одлично.

Лав

Работа: Опуштениот ден очекува повеќето Лавови да се посветат првенствено на оние активности поврзани со долгорочни планови. Ве очекува поддршка од властите.

Љубов: Ви претстои опуштен и мирен ден за да уживате во романтична атмосфера со саканата личност. Бидете насмеани и весели.

Здравје: Одлично.

Девица

Работа: Многу е реално типичните Девици денес да бидат повеќе ангажирани во бизнисот од очекуваното, особено ако се поврзани со надворешни работи

Љубов: Покана да се дружите и подобро да се запознаете може да дојде од личност која неодамна сте ја запознале преку социјалните мрежи или во круг на пријатели.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Вага

Работа: На Вагите денеска ќе им треба многу време за активности поврзани пред се со некои незавршени формалности и документи.

Љубов: Нема индикации за некои значајни настани во вашиот љубовен живот. Сепак, не треба да седите со скрстени раце, да се движите.

Здравје: Чувствителност на уринарниот тракт.

Шкорпија

Работа: На Скорпиите им претстои поволен ден да ги водат потребните разговори во врска со долгорочните планови. Може да добиете и нова деловна понуда.

Љубов: Треба да се посветите на заедничките планови за одмор, можете заедно да одите на пократко патување.

Здравје: Одлично.

Стрелец

Работа: Нема причина да се нервирате бидејќи дури и на првиот ден од викендот може да дојде нешто што треба да го завршите. Се може да се постигне со добра организација.

Љубов: Оваа сабота не е лоша да се обидете и пријатно да ја изненадите вашата сакана. Покажете колку се грижите.

Здравје: Би уживале во физичка активност на отворено.

Јарец

Работа: Сите деловни обврски денеска треба да бидат во втор план. Посветете се на толку потребниот одмор, и уживајте во семејната средина.

Љубов: Подгответе се адекватно да одговорите на љубовните сигнали кои може да ви дојдат од личност од вашето љубовно минато на која можеби сте заборавиле.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Водолија

Работа: Повеќето активности денес ќе бидат насочени кон вашиот дом и семејство, каде што треба да очекувате најголемо задоволство. Уживајте.

Љубов: Поканете заеднички пријатели или роднини да ги посетите, да се дружите, уживате.

Здравје: Спијте доволно.

Риби

Работа: Овој ден е како да ви е наредено да го посветите на дружење со драги пријатели, излегување и многу потребна релаксација. Организирајте патување.

Љубов: Можно е сосема неочекувано познанство на сосема необично место или под необични околности. Уживајте.

Здравје: Можна е малку послаба циркулација.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote