in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 АПРИЛ: Можни се неочекувани трошоци! Овните се чувствуваат одлично, Вагите добиваат добра деловна понуда, финансиската состојба на Водолијата се подобрува

Овен

Нестабилната финансиска состојба бара внимателност. Можни се неочекувани трошоци. Запознавање кое може да започне како обичен флерт, може да се претвори во нешто многу посериозно од она што првично го очекувавте. Се чувствувате одлично.

Бик

Вашите односи со претпоставените можат да поминат низ криза. Неопходно е да се вооружите со трпение и да заземете максимална дипломатска позиција. Повремените расправии и несогласувања меѓу вас и вашиот партнер наскоро ќе стивнат. Влегувате во далеку помирен и постабилен период. Реагирате на секоја промена на времето.

Близнаци

Во текот на овој ден ве очекува успех преку соработка со странски земји или луѓе кои живеат во странство. Финансиска добивка. Запознавањето со една Вага или Водолија може да се претвори во многу повеќе од флерт. Настинки, задолжително одете на лекар.

Рак

Доколку планирате да започнете приватен бизнис, овој период е особено поволен за вас. Успех во однос на професионалното усовршување, кој ќе ви овозможи напредување во кариерата. Денес може да бидете во искушение да се впуштите во љубовна авантура со личност која ја познавате преку работата. Проблем со стомакот.

Лав

Овој ден ви дава нова шанса да заблескате во полн сјај. Колегите ве препознаваат како авторитет и ве избираат за свој лидер. Тешко дека ќе одолеете на големото искушение да влезете во тајна љубовна авантура. Бурен љубовен период. Подложност на повреда.

Девица

Доколку имате намера да започнете приватен бизнис, ве очекува финансиска помош и поддршка од постар колега или пријател. Финансиска добивка. Запознавањето со фатална личност може да се претвори во голема љубов и страсна љубовна врска. Ново поглавје на љубовниот план. Алергии.

Вага

Невработените Ваги денес можат да добијат добра деловна понуда. Многу ќе зависи од вашата способност да ги презентирате своите способности. Љубовна врска со личност која е позната во јавноста. Вашиот магнетизам е засилен и го привлекувате спротивниот пол како магнет. Ревматски зглобови.

Шкорпија

Успешна деловна соработка, особено ако се занимавате со трговија и услужни дејности. Денес можете да добиете вести кои можат да го навестат вашиот напредок. Посебно романтичен ден ќе биде обележан со убави моменти со партнерот и многу убаво излегување. Иритација на кожата.

Стрелец

Освојувањето на работа со скратено работно време може да ви донесе многу поголем финансиски прилив отколку што се надевавте. Успех во трговијата и финансиите. Обновувањето на љубовната врска со личност од минатото може да ја оживее вашата стара страст. Проблемите со ‘рбетот се со вас веќе некое време, можна е вкочанетост.

Јарец

Полни сте со одлични планови и оригинални идеи, а сега е вистинското време да ги направите првите чекори за нивна реализација. Запознавањето со нова личност на патување може да се претвори во љубовна романса. Избегнувајте тајни врски, тие нема да ве направат среќни. Проблем со синусите.

Водолија

Слушајте ја вашата интуиција и таа ќе ве води низ успехот и мудрите деловни потези. Финансиската состојба се подобрува. Овој ден може да ви донесе запознавање со многу интересна личност во знакот Лав или Овен. Бидете поактивни, потребно ви е секојдневно вежбање.

Риби

Не сте сигурни за новата деловна понуда. Побарајте совет од доверливи соработници. Овој ден може да биде обележан со љубоморни сцени од партнерот. Бидете искрени и решете го проблемот со заеднички напори. Вие сте меланхолични и депресивни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote