in

ЌЕ СЕ ВОЗИ F1 НА ИНТЕРЛАГОС ДО 2025!

27.11.2011- Race, Start of the race

Раководството на Формула 1 најави продолжување на договорот со организаторите на трките на патеката Интерлагос. Новиот договор со бразилскиот автодром важи до 2025 година.

Од сезоната 2021 година, трката ќе се вика Гран при на Сао Паоло.

Следната фаза од Формула 1 на патеката Интерлагос ќе се одржи на 14 ноември 2021 година.

Во сезоната 2020 година, трката на патеката не се одржа поради пандемијата на коронавирус.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote