in ,

Што?Што?

Џони Деп (60) и Џена Ортега (21) одговорија на гласините дека се пар

Џони Деп е „згрозен“ од гласините кои сугерираат дека се забавува со 40 години помладата актерка Џена Ортега.

Неодамнешните интернет озборувања шпекулираа дека младата ѕвезда од средата на Нетфликс се гледа со актер 40 години постар од неа.

 

Deuxmoi, популарна сметка на Инстаграм која објавува озборувања за познати личности, тврди дека тие двајца наводно биле видени заедно. Многу корисници на интернет сугерираа дека можеби актерите едноставно работат заедно на Beetlejuice 2 на Тим Бартон – иако имаше и такви кои веруваа дека „може да има нешто“.

 

Во меѓувреме, Деп е секако 60-годишен актер, познат по филмовите како Пиратите од Карибите, Едвард Рака ножици и Чарли и фабриката за чоколади.

А Ортега ги критикуваше смешните гласини за нејзината врска со Деп – дури и негираше дека воопшто го запознала. На нејзиниот Инстаграм Стори таа напиша: „Ова е толку смешно што не можам ни да се смеам. Никогаш во животот не сум го сретнал Џони Деп ниту сум работел со него. Ве молам престанете да ширите лаги и оставете не на мира“.

Недолго потоа, претставниците на „Џек Спароу“ исто така ги отфрлија гласините: „Деп нема личен или професионален однос со Ортега. Тој никогаш не се сретнал или разговарал со неа. Тој не е вклучен во ниту еден проект со неа, ниту има намера да Тој е ужаснат од овие неосновани и злонамерни гласини кои имаат за цел да му наштетат на неговиот углед и кариера“.

Така, не само што е потврда дека тој не излегува со младата актерка, се чини дека Деп очигледно нема да биде ниту во новиот филм на Тим Бартон. Сепак, потврдено е дека ќе ја глуми Џена Ортега, заедно со Кетрин О’Хара, Винона Рајдер и Мајкл Китон, а ќе биде поставена за 2024 година.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote