in ,

WTFWTF

Кијану Ривс ги откри своите два најлоши филмови

Имено, иако актерот е најпознат по својата работа во жанрови како што се акционите трилери, тој повремено глумел и во хорор филмови.

Така, според критичарите, во филмот „Константин“ тој имал една од своите најдобри хорор изведби, надминувајќи ги границите на натприродниот филмски жанр и внесувајќи ја улогата на иконскиот детектив во ново светло. Режисерот на хорор Френсис Лоренс го означи Ривс како една од најважните филмски ѕвезди во тоа време, пренесува klix.ba.

Сепак, иако улогата на Ривс во овој филм се сметаше за вистинско кинематографско чудо, има некои хорор филмови кои тој ги смета за најлоши.

Ривс еднаш објасни дека бил измамен за улогата во хорор филмот „Чувар“ од 2000 година, во режија на Џо Чабарник. Заплетот на филмот е за поранешен агент на ФБИ кој го следи сериски убиец.

Ривс еднаш рече:

„Никогаш не ме интересираше сценариото, но мојот пријател го фалсификуваше мојот потпис на договорот. „Не можев да докажам и не сакав да ме тужат, па немав друг избор освен да го снимам филмот“, призна Ривс.

Подоцна, тој зборуваше за хорор филмот Knock Knock од 2015 година, откако медиумите забележаа дека тој повеќе не глуми во слични филмови.

„Тоа беше катастрофа. Го мразам тој филм. Страшно е“, изјави актерот.

Инаку, Кијану Ривс е најпознат по франшизите „John Wick“ и „The Matrix“, но играше и улоги во романтични филмови како „The Lake House“, „Sweet November“, „My Private Idaho“ и „ Како да се фати диплома“.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote