in

СлаткоСлатко

Неверојатна 24 часовна диета на славните со која изгледаат совршено

Диетата од 24 часа за рамен стомак подразбира специјализиран начин на исхрана врз основа на сокови, смути и чаеви. Многу е ефикасна и во чистење на организмот од токсини и носи бројни бенефити за организмот, а кратко трае. Меѓутоа, луѓето се шокирани од тоа што познатите дами се подготвени да направат за својот изглед.

 

Ја нарекуваат и „шок диета“ или диета за итни случаи, а еве што подразбира таа.

Детален план на исхрана за 24 часа:

Напоменуваме дека многу е важно да не додавате никакви вештачки засладувачи или некои други состојки во чаевите и соковите.

Во 8 часот – испијте чаша млака вода со сок од лимон.

Во 10 часот – испијте чаша вода со портокал или сок од јаболко.

Во 12 часот – испијте шолја зелен чај.

Во 13 часот – испијте чаша ладна вода со сок од морков.

Во 15 часот – испијте шолја чај по ваш избор.

Во 17 часот – испијте чаша природен сок по ваш избор.

Во 19 часот – испијте шолја зелен чај.

Во 21 часот – испијте чаша вода со сок од грејпфрут.

Во 22 часот – го завршувате денот на ист начин како што сте го почнале, пиете чаша млака вода со сок од лимон.

Експертите нагласуваат дека ваквиот начин на исхрана се толерира само еден ден, никако подолго.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote