in ,

WTFWTF Што?Што?

Чудна причина зошто фановите на Џони Деп ја уништуваат неговата ќерка

„Какво човечко суштество сте вие?

Ќерката на Џони Деп, Лили Роуз Деп, деновиве се соочува со наплив на пораки на омраза поради нејзината одлука да остане непристрасна за време на судскиот процес за клевета на нејзиниот татко против неговата поранешна сопруга Амбер Херд.

Судскиот процес кој е во тек привлече големо внимание кај медиумите и фановите кои најмногу застанаа на страната на актерот и не бегаа од разни вербални напади кон сите оние кои решија или да не ја соопштат својата поддршка или да и дадат поддршка на актерката.

Меѓу жртвите на вербално насилство кое обожавателите го користат за да му изразат поддршка на Џони Деп на судењето со Амбер Херд, беше и неговата ќерка, ни помалку ни повеќе.

Таа молчи од почетокот на судењето и не објави поддршка за нејзиниот татко на нејзиниот Инстаграм профил од почетокот на април, пред се да започне. Тоа ги вознемири фановите на актерот.

Фановите почнаа да бараат Лили-Роуз Деп да одговори на обвинувањата од Амбер Херд.

„Те молам поддржи го татко ти. Без разлика на вашата врска со него, знаете дека Амбер не е жртва. Поддржете го! Зборувај !!!“, напиша еден обожавател, а друг беше поостар во обвинувањата и напиша: „Нема слика од татко! Каков човек си ти?“

На социјалните мрежи на 22-годишната ќерка на Деп продолжуваат да се трупаат коментари со слична содржина: „По некое време ќе исчезнеш и ќе бидеш заборавен, а луѓето ќе те паметат само како ќерка на легендарен маж“.

 

Како што е случајот со самото судење, фановите и овде се поделија во две групи, па некои дури и ја бранеа Лили-Роуз, сугерирајќи им на другите да ја остават на мира.

„Таа не ви должи ништо и не мора да прави ништо, престанете да ја вознемирувате“, коментираше еден обожавател откако луѓето почнаа да ја малтретираат актерката родена во Франција, која Џони Деп ја доби со пејачката Венус Паради.

„Џони не би сакал сите да ја нападнете неговата ќерка, оставете ја на мира. Не направила ништо за да заслужи вака да биде нападната. Бидете подобри луѓе“, прочитајте уште еден коментар.

Лили-Роуз проговори во 2016 година во врска со прашањето за злоупотреба на Амбер Херд од страна на нејзиниот татко, кога таа застана на негова страна. Овој пат таа не сакаше да го коментира актуелниот судски процес за клевета.

„Татко ми е најпрекрасната личност што ја познавам, тој беше прекрасен татко и за мојот помал брат и за мене, а сите што го познаваат би го кажале истото“, напиша таа во објавата на Инстаграм која беше избришана.

Лили-Роуз беше спомната за време на судењето за клевета меѓу Амбер Херд и Џони Деп, откако Херд сведочеше дека Деп ја запознал Лили-Роуз со марихуана кога таа имала само 14 години.

Херд тврдеше дека таа и Деп се скарале во ноември 2013 година, откако тој дозволил една постара позната музичарка, кога тогаш 14-годишната Лили-Роуз била заљубена, да преноќи во нивната куќа.

„Навистина го налутив поради тоа што го осуди“, рече Амбер.

Актерката детално го опиша и инцидентот во кој тврди дека ја тешела Лили-Роуз откако Деп во една прилика бил пијан за време на семеен одмор.

Рекла дека Деп поради инцидентот ја турнал во ѕидот на неговата приватна јахта, обвинувајќи ја дека на своите деца им открил дека повторно „паднал од шините“.

Самиот Деп, исто така, ја спомна својата ќерка за време на судењето, велејќи дека Лили-Роуз ја прескокнала неговата венчавка во 2015 година бидејќи не била во добри односи со Херд.

„Мојата ќерка Лили-Роуз не дојде на свадбата. Таа и Амбер не беа во особено добри односи поради неколку причини“, пренесува YourTango.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote