in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Слатка пита со јаболка, ореви и суви сливи: Рецепт кој не смеете да го пропуштите

СОСТОЈКИ:

 

  • 500 гр. тенки кори за пита
  • 500 гр. јаболка
  • 250 гр. суви сливи
  • 200 гр. ореви
  • 3 лажици масло
  • 300 мл. газирана вода
  • 2 лажици шеќер
  • 20 гр. ванилин шеќер
  • 3 лажици презла

 

Како ви се допаѓа?

-2 поени
Upvote Downvote