in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Смути од какао со бадеми

Состојки:

– 1 банана

– 100 мл густ јогурт

– 250 мл млеко

– 1 лажица органско какао

– прстофат цимет

– малку сечкани бадеми

Подготовка:

Исечете ја бананата, додадете ги сите состојки освен бадемите. Се става во блендер и се меша додека не се добие еднолична смеса.

Истурете во чаши, додадете сечкани бадеми и послужете.

На здравје!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote