in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. T= 4 °C, P= 1000 hPa, U= 45 %, V= 2 m/s.

Во следните два дена ќе се задржи претежно сончево време со ниски утрински температури. Во недела ќе има зголемување на облачноста и услови за провејување на слаб снег на планините и на повисоките места. Од понеделник времето ќе биде стабилно со пораст на утринските и дневните температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote