in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 ОКТОМВРИ

Времето денес:

 

Претпладне облачно со локални врнежи од дожд, попладне променливо облачно и свежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен долж Повардарието.

Во Скопје во утринските часови со врнежи од дожд, преку денот променливо облачно и ветровито. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Времето денес и утре ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Дневната температура ќе опадне за повеќе од десет степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote