in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 АВГУСТ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. UV=7

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура. Ќе дува умерен наместа повремено засилен ветер од северен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote