in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=10

Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец.

Под влијание на топол бран во следниот период ќе се задржи стабилно и многу топло време со дневни температури во поголемиот дел од земјава над 35 степени, а наместа и над 40 степени поради шти ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури. УВ индексот ќе има многу висока вредност 10, а утринските температури во Скопје и во јужните делови нема да се спуштаат под 20 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote