in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Претпладне променливо облачно со сончеви периоди, а од пладневните часови облачноста ќе се намалува. Од изутрина и преку денот ќе дува умерен, а особено долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

Во Скопје претпладне променливо облачно со сончеви периоди, а од пладневните часови облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Денес уште од наутро долж Повардарието и во источните делови ќе дува засилен северен ветер. До крајот на работната недела времето ќе се задржи стабилно и суво, а утринските температури постепено ќе опаѓаат.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote