in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ФЕВРУАРИ: Ден на убави изненадувања! Близнаците се незапирливи, Раковите добро здравје, слободните Девици чекаат нова врска

ОВЕН

Фокусирани сте на постигнување важна цел, а на почетокот на денот ќе можете да завршите важен дел од работата. Партнерот ќе ви приреди пријатно изненадување. Ве очекува дополнително зближување со партнерот. Намален имунитет.

БИК

Ви претстојат позитивни промени во начинот на заработка. Не обидувајте се да ги избегнувате предизвиците, бидејќи дополнителен труд и храброст ќе ве донесат чекор поблиску до важна цел. Слободните бикови можат да запознаат интересна личност преку работа. Ден на убави изненадувања. Воспалено грло.

БЛИЗНАЦИ

Денес сте незапирливи, сè ви е многу полесно. Ве очекуваат цела низа одлични деловни потези кои ќе ви донесат значителен профит. Вие сте душата на забавата каде и да се појавите. Флертувањето на секој чекор може да ве искушува да влезете во тајна врска. Проблем со синусите.

РАК

Искористете го максимумот од ѕвездите и продолжете да работите со исто темпо. Денес, инстинктот ви служи кога станува збор за препознавање на профитабилен бизнис. Одлично сте расположени и тој ентузијазам и позитивна енергија го пренесувате на партнерот. Здравјето е добро.

ЛАВ

Вашиот бизнис е на нагорна патека. Ве очекуваат подобрувања и некои нови елементи во работната средина. Смирување и стабилизирање во врската со партнерот. Слободните Лавови можат да запознаат фатално атрактивна личност на работа или на патување. Започнете со рекреација.

ДЕВИЦА

Целосното активирање на полето за кариера и наклонетоста на ѕвездите ќе ве натера да заблескате во полн сјај на овој ден. Финансиска добивка. Слободните Девици ги очекува почеток на нова врска. Конечно во вашиот живот ќе се појави партнер кој одговара на вашиот сензибилитет. Главоболка.

ВАГА

Ве очекува нов почеток и интензивирање на контактите со странство. Конечно решение на долгогодишно правно прашање. Нови можности на љубовен план. На прагот сте на незаборавна пролетна авантура. Варијанта на притисокот.

ШКОРПИЈА

Денеска се можни нови деловни преговори и значително проширување на деловната соработка. Подобрување на финансиската состојба. Ново поглавје за љубовта може да ви ги донесе првите дилеми. Почекајте време за да откриете уште некои детали за вашиот нов партнер. Несоница.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е нова деловна можност. Ова може да предизвика потреба од патување. Потребни се дополнителни прилагодувања. Вашиот однос со сочувство се продлабочува. Флертувањето може да се претвори во многу посериозна приказна отколку што очекувавте. Здравјето е добро.

ЈАРЕЦ

На прагот сте на многу успешна деловна недела. Деловните преговори можат да ви донесат значително подобрување на финансиската состојба. Подновување со личност која ви значела многу во минатото. Доколку сте на прагот на нова врска, подгответе се за далеку посериозна љубовна приказна. Главоболка.

ВОДОЛИЈА

Внимавајте на парите бидејќи можни се вонредни трошоци. Задоволни сте од деловните резултати, но едвај се носите со роковите. Премногу сте зафатени со работа и немате доволно слободно време за партнерот. Сепак, ќе успеете да ја одржите хармонијата во врската. Несоница.

РИБИ

Успешната соработка со деловните партнери ќе го одбележи целиот овој период. Единствениот проблем можеби е пренатрупаноста и речиси невозможните рокови. Запознавањето со личност која ви се допаднала на прв поглед може да прерасне во вистинска љубовна идила. Можно е и враќање на поранешниот партнер. Проблеми со урогениталниот тракт.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote