in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 НОЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе има утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен до јужен правец.

Во Скопје наутро со услови на магла, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

До утре ќе се задржи релативно топло преку денот, а наутро со услови за појава на магла во одделни котлини. Локални врнежи од дожд ќе има во попладневните и вечерните часови во среда и од петок попладне, преку ноќта и особено во сабота кога врнежите ќе бидат пообилни. Од четврток времето ќе биде посвежо, а во сабота температурата ќе биде пониска за уште 3 до 4 степени и ќе дува умерен до силен северозападен ветер. Во ноќта кон сабота на планините претежно во северните делови од земјата врнежите ќе бидат од снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote