in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, а кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд.

Денес во попладневните и ноќните часови на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. И во текот на целата седмица ќе се задржи топло време, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote