in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 СЕПТЕМВРИ: Девиците да почнат со физичка активност, Стрелците да се фокусираат на љубовта Дневниот хороскоп за 19 септември вели дека Овенот ставил крај на дилемите од минатото.

Овен

Работа: Реално е дека овој ден ќе помине мирно и без поголем товар. Користете го за многу потребниот одмор и подготовка за следната работна недела.

Љубов: На љубовен план, конечно би можеле да ставите крај на некои дилеми од минатото, кои ве оптоваруваат веќе некое време.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

 

Бик

Работа: Бикот поголем дел од овој ден треба да го посвети на завршување на заостанатите работи од претходниот период.

Љубов: Најдобро би било релативно мирниот љубовен ден да остане во такви граници. Потрудете се и дадете го вашиот позитивен придонес.

Здравје: Можна несоница.

 

Близнаци

Работа: Оваа недела ве очекуваат различни опции и веќе договорени обврски. Обидете се да одвоите малку време за одмор.

Љубов: Има повеќе нови симпатии, а вие се трудите да го направите вистинскиот избор. Не скокајте на првата топка, почекајте да се смират впечатоците.

Здравје: Одлично.

 

Рак

Работа: Еве ден кој би требало да биде порелаксиран за повеќето типични Ракови. Направете го својот дел да го направите тоа така, не е добар ден за какви било поголеми потфати од кој било тип.

Љубов: Во текот на овој ден би можеле да очекувате пријатно изненадување од саканата личност.

Здравје: Можна главоболка.

 

Лав

Работа: Во вториот ден од викендот типичните Лавови чекаат многу повици и дискусии за идните деловни проекти.

Љубов: Практично се што планиравте да направите оваа недела во љубовната сфера, можевте да го реализирате. Уживајте во пријатна атмосфера со личноста за која се грижите.

Здравје: Сосема солидно.

 

Девица

Работа: Просечен ден е пред повеќето Девици, справувајте се со заостанатите, а ако нешто остане, не е страшно.

Љубов: Не е лош ден да преземете иницијатива за сериозен разговор со саканата личност, особено ако имате некоја тајна ситница за која сакате што поскоро да ја пренесете.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

 

Вага

Работа: Искористете ја неделата за да направите добар план за идните деловни активности, работете пред се на организацијата.

Љубов: Што се однесува до плановите на полето на љубовните врски, ова не е најповолен ден за промени и пресврти.

Здравје: Можни алергиски реакции на кожата.

 

Шкорпија

Работа: Речиси сите активности во текот на вториот ден од викендот ќе бидат оптоварени со повремени падови на енергија и дополнителни напори да завршите се на време.

Љубов: Слушајте го своето внатрешно јас кога се во прашање партнерските односи и не инсистирајте премногу на сопствените ставови и мислења.

Здравје: Работете на зајакнување на имунитетот.

 

Стрелец

Работа: Сосема правилен ден за Стрелците успешно да ги завршат планираните обврски, без многу труд и сериозни пречки.

Љубов: Денес би било добро или да прескокнете нешто или да го ставите на втор план, и да се фокусирате на најважните работи во врската.

Здравје: Многу добро.

 

Јарец

Работа: Оваа недела носи солидна клима за добра организација и успешна соработка со луѓето од блиското опкружување.

Љубов: Не би било лошо доколку иницијативата ја препуштите на другата страна. Можно е да доживеете пријатно изненадување.

Здравје: Многу добро.

 

Водолија

Работа: Денес најтипичните претставници на овој знак имаат реални шанси конечно да стават крај на еден мини бизнис циклус.

Љубов: Денеска приоритет треба да ви биде анализата и справувањето со моменталната состојба во љубовниот живот.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Риби

Работа: Прилично добар прилив на позитивна енергија ги очекува повеќето типични Риби денес. Обидете се да го канализирате правилно, односно да не го распнувате на некои неважни, минливи работи.

Љубов: Уживајте во вниманието кое ви го дава саканата личност. Излезете на убаво место, прошетајте.

Здравје: Можна минлива главоболка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote