in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. UV=8

Во Скопје сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно и топло време, а само утре и во четврток ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд во планинските подрачја. За време на викендот се очекува локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote