in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСА ПРОГНОЗА ЗА 21 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. UV=10

Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец.

До следната среда ќе се задржи сончево и многу топло време со високи утрински и дневни температури, поради што ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури. UV индексот во поголем дел од земјава ќе има многу висока вредност 10.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote