in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во следните денови ќе се задржи релативно топло време со позитивни утрински температури. Утре и за време на викендот ќе дува умерен до наместа засилен ветер од јужен правец. Повремени врнежи од дожд ќе има во недела и во понеделник.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote