in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Сончево со умерена облачност и релативно топло . Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

За време на викендот и во понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Во сабота ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југоисточен правец. Преодно стабилизирање на времето се очекува во вторник.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote