in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ФЕВРУАРИ: Искористете го овој период за да ја подобрите ситуацијата! Бикот да ја промени исхраната.

Овен

Работа: Ви претстои нова деловна соработка, па овој ден ќе го посветите на детален план за работните активности за следната недела. Успех во приватниот бизнис.

Љубов: Романтичен состанок со личност од Вага или Близнаци ќе означи почеток на ново поглавје во љубовниот план.

Здравје: Добро.

Бик

Работа: Овој период ќе означи службено патување и склучување на нов договор. Односот со претпоставените или со колегата може да се искомплицира.

Љубов: Односот со партнерот минува низ криза на доверба. Искористете го овој период за да ја поправите ситуацијата.

Здравје: Променете ја исхраната.

Близнаци

Работа: Овој ден ќе ви донесе успешен деловен состанок или договор со претпоставените. Ќе добиете пофалби и признанија за постигнатите резултати.

Љубов: Имате чувство дека некој постојано се меша во вашата врска. Овој ден ќе го посветите на исправање на неправдата.

Здравје: Страдате од алергии.

Рак

Работа: Финансиската добивка ќе биде резултат на вашите мудри деловни потези. Успешна соработка на долгорочно ниво.

Љубов: Во вашето семејство се појавува стар проблем. И покрај различните ставови, успешно ќе го решите.

Здравје: Солидно.

Лав

Работа: Направете резервен план бидејќи на почетокот на следната недела можни се ненадејни промени во вашите работни активности. Деловен соработник може да ги промени условите на претходен договор.

Љубов: Љубовната врска со личност во знакот Вага или Девица ќе означи почеток на нешто многу посериозно.

Здравје: Одморете повеќе.

Девица

Работа: Девиците кои се занимаваат со креативна работа, пишување, финансии или трговија можат да постигнат успех денес. Еден деловен соработник може да ви создаде проблеми.

Љубов: Денеска внимателно избирајте ги зборовите во комуникацијата со партнерот, бидејќи голема е можноста да бидете погрешно разбрани.

Здравје: варење.

Вага

Работа: Спојот на Сонцето и Меркур во вашиот знак ги нагласува деловните договори и значителен прилив на средства. Негативниот аспект со Сатурн носи напнатост во однос на претпоставените.

Љубов: Пред вас е романтична вечер со партнерот во атмосфера полна со нежност и страст.

Здравје: Подложност на повреди.

Шкорпија

Работа: Меѓучовечките односи на работа станаа проблематични. Дека можете да бидете заробени во интригите и манипулациите на колегите кои се подготвени да го нарушат вашиот углед.

Љубов: Нарушената врска со партнерот може да биде резултат на вашиот напорен распоред и патувања.

Здравје: Солидно.

Стрелец

Работа: Деловната соработка со вашите пријатели може да наиде на некои пречки. Проблемот ќе го решите на тимско ниво и со многу компромиси од двете страни.

Љубов: Постои можност да стапите во врска со личност која не е слободна. Пазете се од скандали.

Здравје: Нервоза.

Јарец

Работа: Новиот сет на околности ќе бара дополнителни прилагодувања и промени на вашиот претходно наведен план. Внимателно трошете ги парите бидејќи можни се вонредни трошоци.

Љубов: Партнерот може да приговара да го запоставите. Дајте му повеќе време за да избегне бегање.

Здравје: Нервоза.

Водолија

Работа: Вашата финансиска состојба може значително да се подобри, но тоа ќе зависи од вашите деловни потези. Успешна соработка со странство.

Љубов: Можно е да дојде до несогласувања меѓу вас и вашиот партнер за важно прашање. Не сте подготвени за вечерна обврска.

Здравје: солидно.

Риби

Работа: Ризичните инвестиции оставете ги за подоцнежен период бидејќи постои голема можност за превид и загуба на финансискиот план. Внимателно со соработниците од странство.

Љубов: Љубовна авантура со интересна личност во знакот Девица или Лав ќе ви ги оживее сите сетила.

Здравје: Солидно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote