in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ЈУЛИ 2023

Thermometer with high temperature on the city with glowing sun background. Heatwave concept

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. UV=10

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност и со умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец.

Денес и утре ќе се задржи многу топло време со високи утрински и дневни температури и ќе дува засилен југозападен ветер (на повеќе места над 60 км/час). Утре кон крајот на денот поради спуштање на постудена воздушна маса ветерот ќе го промени правецот во северен и ќе продолжи да дува во четврток кога ќе има значително намалување на дневната температура за околу десет степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote