in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ЈУЛИ: Имате големи очекувања кога станува збор за работата! Овните се во добра здравствена состојба, Раковите се задоволни од својата работа, Рибите се задоволни од нивната врска

ОВЕН

Вие сте целосно посветени. Добивате добри вести од странски соработници. Расположени сте за дружење, но не успевате да запознаете личност која би ве интересирала. Здравјето е одлично.

 

БИК

Не успевате да ги надминете проблемите на работа и поради тоа сте прилично нервозни. Имате впечаток дека времето минува и никогаш не се движите од исто место. Брачниот другар ви обезбедува поддршка. Прилично сте напнати.

 

БЛИЗНАЦИ

Развивате деловни планови со претпоставен. Имате слични ставови, па разговорот е продуктивен. Имате можност да влезете во факултативна врска, но другата страна не ве привлекува. Здравјето е стабилно.

 

РАК

Деловната состојба е стабилна и вие сте задоволни од тоа како се одвива бизнисот. Контакт со претставници на медиуми ве чека. Уживате да поминувате време со вашиот партнер. Тој знае како да ве опушти. Здравјето е одлично.

 

ЛАВ

Задоволни сте како се одвива работата. Верувате дека обемот на деловна соработка може да се зголеми и да понуди нови деловни можности на другата страна. Уживате во емотивна и стабилна врска. Здравјето е солидно, но рекреацијата би ви одговарала.

 

ДЕВИЦА

Атмосферата на работа е сè уште електрифицирана. Работите под напнатост и во суштина сте незадоволни и од вашата работа и особено од финансиите. Одличен ден е за ново познанство. Другата страна ви се чини емоционално стабилна. Можни се проблеми со циркулацијата.

 

ВАГА

Работата се чини дека се одвива сама по себе. Имате знаење и искуство и работните обврски станаа рутински, неприкосновени. Брачниот другар е незаинтересиран, но сепак имате емоции кон него. Здравјето е стабилно.

 

ШКОРПИЈА

Некои работи што се обидувате да ги решите скоро насилно. Ако нешто не оди добро, подобро прифатете го тоа и фокусирајте се на други обврски. Вие сте задоволни од односот со вашиот партнер и тоа е најсветлата точка во вашиот живот. Вие би уживале во физичка активност.

 

СТРЕЛЕЦ

Вие сте прилично нервозни затоа што работата не оди како што очекувавте. Непланираните потешкотии ја одложуваат реализацијата на плановите. Имате добра комуникација со вашиот партнер кој се обидува да се опушти и да ве расположи. Нервите ви се напнати.

 

ЈАРЕЦ

Членовите на медиумите се обидуваат да стапат во контакт со вас. Не ве интересираат јавни настапи и ги избегнувате. Ве чека разговор со сопругата за потомството. Што се однесува до здравјето, стомакот е чувствителен.

 

ВОДОЛИЈА

Не можете да најдете заеднички јазик со деловните партнери. Камен на сопнување се финансиите. Вие сте штедливи, а другата страна е склона на ризик. Уживате да се запознавате и добра комуникација со симпатијата. Внимавајте на вашата исхрана.

 

РИБИ

Вие сте добро расположени, оптимист и вредни. Имате големи очекувања кога станува збор за деловна активност и кога станува збор за финансии. Вие сте задоволни од врската. Имате впечаток дека стабилизацијата конечно се случи. Нема проблеми во областа на здравјето.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote