in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 МАРТ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 60 km/h) од југоисточен правец, особено долж Повардарието. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Денес кон крајот на денот, во текот на ноќта и утре претпладне ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Денес и утре ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 60 km/h) од југозападен правец. Утре во текот на денот облачноста ќе се намали и потоа следува период на сончево и топло време со пораст на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote