in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 АПРИЛ 2024

Времето денес;

 

Претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во Скопје сончево и тивко

Утре ќе се задржи сончево и релативно топло време со мала до умерена локална облачност. Од среда следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и ретка појава на грмежи, особено во попладневните часови. Поголема нестабилност се очекува во четврток, кога врнежите наместа ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote