in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 АВГУСТ 2023

Времето денес:

Денеска според прогнозите на УХРМ ќе биде многу топло време со натпросечна температура и со умерен јужен ветер.

Под влијание на атмосферски фронт утре попладне и во ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, наместа во форма на невреме со интензивен дожд за кратко време (над 20 л/м2 за 6 часа), силен ветер, поинтензивни електрични празнења и услови за појава на град.

Од недела следува посвежо време со умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote