in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 АВГУСТ: Време е да ги решите хроничните проблеми! Овенот има пад на енергијата, Бикот страда од несоница, Девицата има проблеми со хормоните

ОВЕН

Денот не е поволен за работа. Обидете се да избегнете важни обврски сега и да се занимавате само со рутински работи. Ќе имате многу интересна средба со личност за која сте имале силни чувства во минатото. Помал пад на енергија.

БИК

Не покажувајте дека не сте сигурни што зборувате и планирате. Важно е да стекнете поголема самодоверба на ова поле. Паралелните loveубовни врски не се за вас. Можеби сте добиле понуда за поврзување. Проблеми со несоница.

БЛИЗНАЦИ

Чекате да слушнете некоја вест за работа во која сте вложиле многу енергија. Пред вас е малку бавен ден на оваа рамнина. Можно е денес да има атмосфера на недоразбирање помеѓу вас и вашата сакана. Добро здравје.

РАК

Важно е да имате доволно трпение за да можете постепено, чекор по чекор, да постигнете успех на ова поле. Можно е да има растојание помеѓу вас и личноста што ви се допаѓа. Страдате од хронични проблеми.

ЛАВ

Вашиот деловен партнер покажа дека можете да се потпрете на него и задоволни сте од се што ви обезбеди за време на соработката. Вие сте прилично сомнителни и чувствувате дека вашата сакана личност не е искрена со вас. Можни проблеми со забите.

ДЕВИЦА

Можно е да се борите за опстанок на ова поле и наскоро во вас да се случат неизбежни промени. Размислувате да живеете заедно со вашиот партнер. Се чувствувате подготвени за тој голем чекор. Можни се проблеми со хормоните.

ВАГА

Ако останете доволно фокусирани на вашата работа, можете да очекувате дека ќе можете да постигнете помал напредок. Се приближувате до личност што ви се допаѓа долго време. Избегнувајте ги сите пороци.

ШКОРПИЈА

Ако не сте доволно фокусирани на деловни настани, може да пропуштите некои важни моменти на ова поле. Понекогаш не сте свесни дека вашите постапки можат да ја повредат саканата личност. Одморете се и опуштете се.

СТРЕЛЕЦ

Не мешајте се во туѓите одлуки и обидете се да гледате само на вашата работа денес и останете настрана. Обидете се да стекнете доволно доверба во односите со саканата личност. Нема поголеми здравствени проблеми.

ЈАРЕЦ

Ве очекува многу добар период за деловното поле, не треба да очекувате неуспеси и проблеми. Можно е да започнете нова врска која би можела да трае долго во иднина. Периодот на опоравување е поволен.

ВОДОЛИЈА

Може да се надевате на позитивни случувања кога станува збор за деловното поле. Ако преземете иницијатива до личност што ви се допаѓа, таа ќе прифати да стапи во контакт со вас. Можни се проблеми со синусите.

РИБИ

Пред вас е позитивен период за време на кој можете да напредувате на работа. Неопходно е да го смените начинот на размислување, но и да комуницирате со партнерот за да може односот да опстои. Склони сте кон депресија.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote