in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 МАРТ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне во делови од котлината со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд со променлив интензитет. Утре на повеќе места ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи, а на планините врнежите ќе бидат од снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote